Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Zajímavosti

Dnes jsem poprvé narazila na přístroj nazvaný Thermomix. Protože jsem tak trochu blázen do všech těchto pomocníků do kuchyně, ráda bych věděla, jestli někdo z vás má s touto mašinkou zkušenosti. Pamatuji si ještě z Česka, že jedna moje kamarádka něco podobného měla a používala ho na vaření právě omáček a různých polévek...

 

Chřest obecný patří mezi opravdové pochoutky všech gurmánů. Snad právě proto mu odedávna přezdívají král zeleniny. Chřest má navíc i úžasné léčivé i regenerační účinky.  

Již dávno je pryč doba, kdy byl chřest dostupný jen pro bohaté. V současné době obohacuje jídelníček nám všem. Přestože je čerstvý chřest dostupný po celý rok, ten nejlepší a nejchutnější chřest je k dostání pouze v sezóně, tedy od poloviny dubna do konce června.

Tak jsem při brouzdání internetem zjistila opět jednu zajímavost. Jakou? Čtvrtina českých žen neumí vařit. Naproti tomu 17 procent českých můžů se prý v kuchyni umí otáčet a s hrnci a pánvemi dokonce předvádí nevídané výkony. Ve zhruba pětině domácností se ve vaření střídají oba partneři. Vyplývá to ze sociologických průzkumů.

 

 

 

 

 

„Jídlo a vaření přitom ale neznamená jen schopnost zasytit žaludek,“ uvedla psycholožka Branislava Marvánová-Vargová. Je to podle ní významný faktor ovlivňující partnerské a rodinné vztahy i zdraví celé rodiny. „Při vaření si mohou partneři nacvičit kooperaci, která pak bude fungovat i v jiných oblastech soužití,“ dodala.

Ve skupině žen, u kterých zrovna kuchyň nepředstavuje nejoblíbenější místo v bytě, najdeme hlavně mladé svobodné ženy či ženy žijící osaměle a pak překvapivě i starší ženy. Neschopnost či neochota 55 procent mužů cokoli uvařit se prolíná celým věkovým spektrem, polovina mužů v kuchyni ráda přebývá, jen když ochutnává.

Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one