Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Krevety v humrové omáčce

Shrimps in lobster sauce

Tak jsem nakoukla do mailové schránky a našla tam recept od Hanicky "hurikan" z Floridy na krevety, které zrovna připravovala k večeři. Jak sama dodala, nechápe, proč se těmto krevetám říká "v humrové omáčce", když zmíněné krevety ležely vedle humrů možná někde v obchodě, ale uznejte - zní to líp a když s takovým jídlem někoho pohostíte, vaše prestiž nedozná úhony, ale spíše naopak.

Už jsem se pustila do počešťování receptu, ale nakonec jsem si řekla, že když sem vložím recept tak, jak ho Hanička poslala, bude to zábavnější. Přesně tak totiž my Češi žijící v zahraničí dokážeme spolu komunikovat. Samozřejmě mluvený projev je úplně jiný,  dokážeme hodiny mluvit a nepoužít jediné anglické slovo. A já tady mohu odpřísáhnout, že mluvím s Haničkou denně a jenom česky! Ovšem recept je tak roztomilý, že do něj zasahovat nebudu. Vždyť na internetu jsou k dispozici slovníky, tak pokud by někomu nebylo něco jasné, stačí jedno kliknutí myší.

Ingredience:
1/4 lbs. mleteho veproveho masa
2  Tbsp. soy sauce
pepr
2 Tbsp.corn starch
1-2  strouzky cesneku
1  svazek green onion
2 Tbsp.sherry
trosku cukru
1- 1 1/2 cup chicken broth
2 Tbsp. vody
2 vajicka-michana ale nech je ve vetsich kusech
 

Postup:
Tak si dam maso bud do kastrulku nabo na velkou panev a opecu to. Pridam tam cesnek (rozmackany - nastrouhany),  soy sauce, sherry, kureci vyvar (ale muze byt i z kostky bujonove), ve vode si rozmichej corn starch a pomalu ho prilevej do toho masa s ostatnima vecma.  Povar to asi 15 minut a pak tam pridej ty michana vajicka a nakonec ty syrove a ocistene shrimps. Ryzi si muzes udelat jakou mate radi, bud jen obycejnou nebo s nejakou prichuti, ale aby se to k tomu hodilo. Na talir dej kopecek ryze a okolo ty shrimps a naposledy to posypej posekanou zelenou cibulkou a pak uz jen  "dobrou chut".

13.03.2008 03:54:20
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one