Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Lososová polévka

Lososová polévka - obrázek

Lososová polévka - obrázek

Ingredience:

1 středně velká cibule, 1 polévková lžíce másla nebo umělého tuku, 300 g brambor, 600ml vody, sůl,bílý pepř, 400 g řezů nebo steaků z lososa, bez kůže a kostí, 1/2 litru mléka, 2 lžičky nasekaného čerstvého kopru nebo nasekané petrželky.

Postup:

Cibuli oloupeme a nasekáme. V hrnci rozehřejeme máslo a cibuli na něm asi 5 minut dusíme, až zesklovatí. Brambory neloupeme, ale pečlivě umyjeme a okartáčujeme, pak je nakrájíme na kostičky. Vodu, brambory, sůl a pepř přidáme k cibuli a při vysoké teplotě směr prudce uvedeme do varu. Přikryjeme hrnec a při mírné teplotě vaříme dále 10 minut, až jsou brambory měkké. Brambory se však nesmí rozpadat. Znovu zvýšíme teplotz. ososa nakrájíme ostrým nožem na kostičky asi 2 cm velké. Pak je vložíme do polévky a při mírné teplotě necháme 3 až 5 minut táhnout. Přidáme mléko a polévku znovu zahřejeme, ale už nevaříme. Hotovou polévku upravíme na talíře a posypeme koprem. Ihned podáváme.

Ester - Montreal, Quebec

11.10.2007 16:20:58
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one