Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.
Ingredience:

300 g polohrubé mouky
0,50 l mléka
1 menší lžíce cukru
2 vejce
20 g droždí
šp. soli
tuk na smažení

Postup:


Méko trochu ohřejeme a odlijeme z něj asi čtvrt hrnečku na přípravu kvásku. V mléce rozmícháme cukr a droždí. Kvásek dáme na teplé místo a necháme krátce zkynout. Potom ho přecedíme přes cedník do mléka (to proto, aby se do těsta nedostaly hrudky droždí). Základem těsta jsou vejce, která osolíme, rozšleháme a k nim střídavě přidáváme mouku a mléko s kváskem. Postupujeme od hustšího těsta k řidšímu, aby se mouka v mléce dobře rozptýlila a těsto bylo pěkně hladké. Hotové řídké těsto necháme na teplém místě kynout asi půl a tři čtvrtě hodiny. Potom nahřejeme lívanečník, do každého důlku dáme asi lžičku rozehřátého omastku a sběračkou naléváme do důlků těsto. Lívance pečeme po obou stranách do zlatova. Hotové sypeme cukrem a skořicí, strouhaným tvrdým tvarohem nebo je mažeme zavařeninou a pokapeme jogurtem. V létě se lívance podávají s čerstvým měkkým ovocem, jahodami či malinami, nebo s ovocnou bílkovou pěnou.
Děti milují lívance a dospělí je neodmítají. Upéct jich kopu, která nasytí rodinu, trvá dost dlouho, a proto je dobré nejdříve "ošidit" žaludky polévkou.

Dobrou chuť přeje

Tina (Česká republika)

25.10.2007 18:56:27
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one