Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Svíčková od kuchaře Vaška

Ingredience:

Celer, petržel, mrkev, hořčice - důležitá!!!, citron, šlehačka (neslazená a bez příchutě!), brusinky, tymián, cibule, slanina, nové koření, bobkový list, pepř, sůl a maso dle chuti - hovězí, vepřové, kuřecí, vývar a ještě musíte mít po ruce mixér
Postup:

Připravte si stejný poměr petržele, cibule, mrkve a celeru. Já začínám s celerem - ten si rozpůlím  a nakrájím na kostičky a pak přizpůsobím zbytek. Bývá to tak 2-3 cibule, mrkve, petržel. Vše pokrájíme na kostky.

1/Orestuji si cibuli do zlatova !NE do hněda!, pak na to přidám zbylou zeleninu,kolečko citronu, tak 10 kuliček pepře, 8kuliček nového koření, jeden větší bobkový list,hořčici tak 6 polévkových lžic a trošku cukru na zkaramelizování té zeleniny.
Až  mám vše restlé do zlatova,tak to zaleji buď   vývarem  (lze použít instantní),a pak tak hodinku jí provářím,pak tam dám šlehačku - asi  0,5l.

2/takže tam máme šlehajdu ,vybereme kuličky hlavně teda nové koření (je lepší si je spočítat) a bobek, a když máme vše vyndané tak vezmeme mixér a rozmixujeme to (ono  to s tou šlehajdou samo zhoustne ,jak se to naseká). Pak si nakrájíme tak 10dkg slaniny na kostky ,orestujeme a přidáme do svíčkové. Je lepší ji tam taky rozsekat - jinak se tam dávat nemusí, ale je to s ní lepší a neudělá se na ní škraloup.

3/A konečně masíčko. Maso buď v omáčce nebo  si udělám stejčky a hotové je dám do svíčkové (mám tak  jistotu, že bude měkké,nebo papiňák),ale to až na konec. Jinak ten tymián patří na to maso:-). (teď sem dělal vepře a nikdo nic nepoznal,ale i z toho kuřete je good jen tam dáte bujon)

Tak to by mělo být asi vše, přeji dobrou chuť


Vašek - Česká republika

05.10.2007 09:15:06
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one