Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Rajská omáčka, jak ji vaří muži

Vezmu kus hovězího, hodím do papiňáku, přidám sůl, trochu celého pepře, několik bobkových listů a tymián. Kdosi mi tvrdil, že do rajské tymián nepatří - že základní chuť vytváří bobkový list. Ale já tvrdím, že tymián je lepší. Na množství co obvykle vařím (velký hrnec cca 5l) dávám tak půl pytlíku. Nechám vařit, v dobrém papiňáku změkne i “pěkně starej bejk” asi za hodinu.

 

Do druhého hrnce nakrájím na drobno tak 2 cibule a smažím na oleji. Následně přidám hladkou mouku a tím vznikne “cibulková jíška”. Přidám protlak, vývar od masa a kečup. Kečup s protlakem míchám kvůli sladkosti, s čistým protlakem je omáčka moc kyselá. Celkem dávám kečupu a protlaku půl až tři čtvrtě litru. Celou směs vařím asi 10 minut, případně ještě trochu dosladím, následně propasíruju přes sítko a je hotovo.

 

Recept převzat ze stránek www.vidlak.cz se svolenim autora

06.10.2007 04:22:16
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one