Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Bešamelová omáčka

Bešamelová omáčka - obrázek

Bešamelová omáčka - obrázek

Ingredience:

6 dcl mléka, 4 hřebíčky, 1 bobkový list, špetka čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku, 25 g másla nebo rostlinného tuku, 25g hladké mouky, sůl a pepř

Postup:

Do pánve nalijte mléko., přidejte hřebíčky, bobkový list a muškátový oříšek. Pomalu přiveďte k varu. Sejměte pánev z plamene a na 15 minut odstavte.

V jiné pánvi rozpusťte máslo nebo rostlinný tuk, přisypte mouku a vymíchejte jíšku. Za stálého míchání 1 minutu smažte. Stejměte pánev z plamene.

Přeceďte mléko a postupně jej vmíchejte do jíšky. Dejte pánev na oheň a za stálého míchání povařte, dokud omáčka nezhoustne. Podle chuti přidejte sůla a pepř či jakékoliv jiné koření.

Recept převzat z knihy 1000 klasických receptů z celého světa.

Podotýkám, že toto je bešamelová omáčka používaná především pro italksou kuchyni, mě se osvědčila při přípravě lasagní. Nicméně opravdová klasická bešamelová omáčka je podle mě jen jíška s mlékem. Jakákoliv další přidaná ingredience už z ní děla jinou omáčku.

08.10.2007 01:16:45
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one