Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Mrkvová bábovka s ořechy

Ingredience:

300 g mrkve, 2 lžíce citronové šťávy, máslo a strouhanka (nebo mleté ořechy) na vymaštění a vysypání formy, 5 vajec, 200 g cukru, 50 g rozpuštěného másla, 100 g mletých lískových ořechů (mohou být i vlašské), 100 g mouky all purpose, 50 g škrobové moučky (dávm corn starch), 1 lžička kypřícího prášku, mimoto 2 lžíce moučkového cukru

Postup:

Mrkev omyjeme, zbavíme nečistot, oloupeme ana kuchyňském struhadle nastouháme najemno. Dáme do mísy a pokapeme citronovou šťávou, aby mrkev nezhnědla. Troubu předehřejeme na 180 st.C. Formu na bábovku vymastíme máslem a vysypeme jemnou strouhankou nebo mletými ořechy.

Vejce oddělíme. Ze žloutků  a cukru ušleháme hustý krém. Mrkev lehce promícháme s rozpuštěným máslem a ořechy. Z bílků ušleháme pevný sníh. Mouku smícháme s kypřícím práškem a škrobovou moučkou. Do vaječného krému vmícháme mrkvovou směs, potom moučnou směs a nakonec pevný sníh z bílků.

Těstem naplníme vymaštěnou a vysypanou bábovkovou formu, povrch uhladíme a pečeme 45 - 50 minut. Bábovku necháme poněkud vychladnout ve formě. Potom ji opatrně vyklopíme na kuchyňskou mřížku a necháme dokonale vychladnout, aby se nesrayila. Krátce před podáváním posypeme celou bábovku moučkovým cukrem.

RADA: Bábovka zůstane ještě jeden až dva dny po upečení jedinečně šťavnatá. Chceme-li ji uchovat čerstvou déle, potáhneme ji polevou. Do hrnečku dáme 250 g icing cukru, 1 bílek a 1-3 lžíce citronové šťávy a kvedláme, dokud poleva nezhoustne a není dokonale hladká. Než bábovku zalijeme polevou, můžeme ji potřít horkým meruňkovým džemem.

Ester - Montreal, Quebec

07.10.2007 03:07:34
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one