Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Křehký mřížkový koláč

Ingredience:

450g hladké mouky, 110g másla, 110g cukru (moučka), 2 žloutky, 3/4 prášku do pečiva, 6 lžic mléka, 2 lžíce rumu, libovolná marmeláda nebo džem, pečící papír.

Postup:

Všechny přísady kromě marmelády si připravíme na vál  (mouka, cukr, prášek do pečiva, pak uděláme důlek, do kterého postupně dáme žloutek, mléko, na kousky nakrájené máslo a rum) a zpracujeme z nich vláčné těsto. Těsto rozdělíme na dvě půlky. Z jedné vyválíme plát vysoký cca 0,3-0,5mm. Placku přeneseme na plech vyložený pečícím papírem. Na těsto rozetřeme silnější vrstvu džemu nebo marmelády asi 3mm od okrajů, které necháme nenatřené. Z druhé půlky těsta vyvalujeme "hady" o průměru 0,5cm a skládáme je na marmeládu libovolně tak, aby se vytvořili mřížky. Konce válečků vždy přitiskneme na krajích na nenatřené těsto.  Na závěr uděláme jeden dlouhý váleček, kterým obtočíme celý koláč a tím schováme kraje a vytvoříme vzhledný okraj. Koláč dáme do předem vyhřáté trouby a pečeme zvolna asi 35-40 minut do zlatova. Koláč necháme vychladnout, pocukrujeme a podáváme.

Jana - Chicago

13.10.2007 04:10:44
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one