Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.
Ingredience:

250 g másla, 1 balení (250 g) cream cheese Philadelphia,250 g cukru special fine granulated, 150 g mouky all purpose (používám Five Roses), 50 g semoliny medium, 4 vejce (žloutky + bílky), 1 vanilkový cukr nebo lze použít lžičku artifical vanilla flavor preparation či jinou vanilkovou přísadu a asi 1 1/2 čajové lžičky baking powder.

Postup:

V míse utřeme máslo s cukrem a žloutky, přimícháme Philadelphii, mouku smíchanou se semolinou,  baking powder a vanilkovým cukrem a nakonec jemně vmícháme tuhý sníh. Je-li těsto příliš husté, ještě před přidáním  sněhu můžeme rozředit trochou  mléka. Těsto vlijeme do vymazané a semolinou vysypané formy a pečeme cca 45 minut až hodinu při teplotě 180 st. Celsia (350F). Zda je upečená poznáme, že se při zasunutí špejle nepřichytává na špejli těsto. Po vyklopení cukrujeme nebo dozdobíme polevou. Bábovka je mokrá, vláčná.

Ester - Montreal, Quebec

02.10.2007 09:31:58
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one