Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Na těchto stránkách je spousta věcí o jídle, mám rozepsanou kapitolu o koření a napadlo mě, že to nejdůležitější koření tam prostě dát nemůžu. Které že to je? No přece koření života - HUMOR.  Takže je tady nová rubrika. Přece se nemusíme při vaření mračit. Úsměv nám, milé dámy, sluší víc!  

 

 

Novomanželka peče štrůdl a před vložením do trouby mu odřízne oba konce. Manžel ji po očku sleduje a protože mu není toto počínání jasné, zeptá se:  "Proč odřezáváš ty konce?"  "To jsem se naučila od maminky. Taky to tak  vždycky dělá." dostane se manželovi odpovědi. Po nějaké době jedou navštívit manželčiny rodiče a tam si manžel všimne, že tchýně odřezává konce štrůdlu. Zeptá se tedy, proč to dělá a dostane se mu konečně logického vysvěleni:  "Protože mám malej plech."

 

Manželé sedí u večeře:
"Zdá se mi, že to maso není dovařené!"  "To není možné!"  odpoví manželka. "Vařila jsem to podle receptu. Kilo masa se má vařit hodinu. Já měla půl kila, tak jsem ho vařila půl hodiny!"

Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one