Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.
Změna je život - obrázek

Změna je život - obrázek

Jak jsem dnes přidávala recepty do rubriky Domácí pekárna a dívala se na stránky, řekla, jsem si, že by to chtělo nějakou změnu.  A protože mi vyšla chvilka času, tak jsem si pohrála v administraci a změnila design těchto stránek. Abych pravdu řekla, tak mi už ten starý vzhled trošičku lezl na nervy... A výsledek už vidíte.

Jinak samozřejmě vše zůstává při starém, jen jste asi po novém roce zaznamenali změnu v zobrazování fotografií. Na malé fotografie stačí kliknout a samy se na vašem monitoru zvětší a kliknutím na obrázek se opět vrátíte na původní stránku.

Ovšem vzhled není to nejdůležitější, myslím, že hlavní je obsah a proto mi věřte, že když mám chvilku čas a možnost sedět u počítače, tak přidávám nové recepty i fotky.

Vaše připomínky, recepty i fotografie  mi i nadále můžete psát do diskuze nebo na e-mail: cookingincanada@yahoo.ca . 

 

Ester

Nový přírůstek do naší domácnosti - obrázek

Nový přírůstek do naší domácnosti - obrázek

Určitě už jste si na stránkách všimli toho, že se teď všechno motá jen kolem pečení v domácí pekárně. Ano, je to tak. V sobotu nám přibyl do naší domácnosti nový přírůstek a tak jako všechno nové i on je teď obletován a testován po všech stránkách. Na vaření samozřejmě nezapomínám, ale snažím se teď dělat jen rychlovky, protože nejvíce času trávím u pekárničky. Ale nebojte, počáteční nadšení brzy opadne a vše se vrátí do normálních kolejí. Zrovna dnes se budu pokoušet o české rohlíky. A pomaličku si udělám čas na to, abych sem vložila recepty výtvorů, s nimiž jsem byla spokojená. Najdete je v nově vzniklé rubrice   "Domácí pekárna". 

 

Tak vánoční svátky  a novoroční oslavy jsou za námi a opět jsou tady každodenní všední radosti i starosti. Protože jsme tyto svátky slavili v Česku a nevíme, kdy se nám něco takového zase poštěstí, připomeneme si ty chvilky alespoň několika fotografiemi. A jelikož jsme na stránkách o vaření, ani fotky nebudou jiné.

Tentokrát jsem si pečení a vůbec celé přípravy na Vánoce doslova užívala, protože jsem měla na všechno čas a mohla jsem v klídku a pohodě vymýšlet, co upéct, co nového vyzkoušet a hlavně byly po ruce všechny suroviny, na které jsem zvyklá...

Ale teď už jsem zase zpět, v Kanadě a začal všední život. Pro nás trošku jiný, protože je to začátek něčeho nového. Nicméně záliba ve vaření a pečení je stále stejná, takže se máte určitě nač těšit. Už teď mám v plánu některé nové recepty, které zde vyzkouším a dopadnou-li dobře, najdete je na těchto stránkách.

Takže i když opožděně, tak ale přeci přeji všem kuchařinkám šťastný nový rok 2008, hodně zdraví, štěstí, pohody a  úspěchů v kuchyni i v osobním životě a spoustu nových receptů.

 

Ester

 

 

Ježečci

Ježečci

Letos jsem pekla poprvé, ale vřele doporučuji. Na první pohled vypadají jako nepečené cukroví a každého překvapí oříšek uvnitř.
Prdelky

Prdelky

Ne zrovna typické vánoční cukroví, ale pobaví... tentokrát zdobila moje malá hospodyňka
Malá ukázka

Malá ukázka

Malá ukazka cukroví - všechny druhy se samozřejmě na stůl nikdy nevešly.....
Šunkové rolky

Šunkové rolky

Již tradiční předkrm - připravoval dědeček

Může to potkat kohokoliv. Najednou se ocitnete v jiné zemi s odlišnou  kulturou, s jinými zvyky a také s rozdílnou kuchyní.  Snad každý je ze začátku nadšen, rozhlíží se, oťukává a ochutnává, líbí se mu směsice chutí, zkrátka je nadšen. A postupně si zvyká.

Po nějaké době se ale přistihne nad tím, že s nostalgií vzpomíná na chuť českého chleba, domácích zavařenin, na vůni maminčiných buchet a koláčů a začne se (třeba tady na severoamerickém kontinentě) ohlížet po evropských prodejnách s potravinami. Určitá podobnost tam je, ale přece jen...

 

Podzim je tady...

Podzim je tady...

Nevím, jak u vás, ale tady v kanadském Montrealu definitivně skončilo "indiánské léto", teploty začínají klesat, dnes v noci pěkně zapršelo, zkrátka podzim se přihlásil. Ale jak už to bývá, nebude trvat dlouho a svou vládu převezme zima. Na Halloweena má mrznout. Už v průběhu týdne jste jistě všichni potkávali  děti v maskách a večer dospělé, jak míří na různé večírky... My se bavíme a  v České republice proběhnou tento víkend nejmasovější nájezdy na hřbitovy s květinami, svíčkami... I když jsme tak daleko, také vzpomínáme. Nicméně teď to teprve nám, ženám začne. Vánoční úklid, poté pečení, přípravy a do toho všeho ještě shánění dárků (pokud je tedy nenakupujete v průběhu celého roku). Takže všem vám přeji pevné nervy a jakmile budete plánovat pečení cukroví, nezapomeňte se s námi podělit o své oblíbené recepty!
Dejte si kávu....

Dejte si kávu....

Milé kuchařinky, chtěla bych vám všem touto cestou poděkovat za vaši přízeň, recepty i připomínky, které mi posíláte a také za to, že se mnou máte trpělivost. Připravuji pro vás tyto stránky jako naprostý amatér, protože práce s počítačem je pro mě španělská vesnice. Kdyby šly tyto stránky uvařit, tak je to bez problému. U sporáku mi to jde znatelně lépe. No a jelikož se na těchto stránkách scházíme opravdu z celého světa (Česká republika, Slovenská republika, USA, Kanada, Velká Británie, Itálie, Německo, Belgie ), dovolte mi, abych vás pozvala alespoň na virtuální kávičku. Tak se pohodlně usaďte a vychutnávejte. Ester z Montrealu
Kuře 100x jinak

Kuře 100x jinak

Určitě to znáte. Koupíte kuře tak nějak už ze zvyku anebo proto, že se už dlouho neobjevilo na vaší tabuli, ale potom nad ním v kuchyni stojíte a přemýšlíte, jak ho tentokrát udělat. Pečené, dušené, vařené, smažené... Zrovna před takovým problémem právě teď stojím. Nebo spíše sedím. Jaký je ten váš THE BEST recept na kuřátko?
K podzimu patří štrůdl

K podzimu patří štrůdl

Léto je definitivně za námi, svou vládu převzal podzim a to se u nás doma v Čechách vždycky česala jablka a doma zavoněl štrůdl...... Proč nevyzkoušet jeden netradiční recept, kde se dává do těsta i pivo? Nakoukněte do sekce Moučníky a cukroví.
Česká klasika

Česká klasika

Ovocné knedlíky už neodmyslitelně patří k české kuchyni. Jsem ráda, že i v Kanadě se dá, i když s troškou námahy, sehnat tvaroh a my si můžeme tuto dobrůtku dopřát.... Tak máte-li chuť, zalistujte v našich receptech a můžete si tuto nádheru dopřát také vy. Dobrou chuť.
2
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one