Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Tak zase zpátky !

Tak jsem po dlouhé době zase zpátky !  Teda ne, že bych byla někde mimo Kanadu, dokonce jsem se na tyto stránky občas i podívala, ale čas na to, abych alespoň občas něco napsala, prostě nebyl.

Takže co že se dělo tak převratného? Vlastně nic. A přitom bylo pořád něco.

Nejvíce času mi od loňského léta zabírá škola. Učím se francouzsky a ač sebechvála smrdí, musím se stejně pochválit. Prostě mi to jde.   Nejdřív jsem se nervovala ze zkoušek, které jsou na konci každého druhého semestru, protože tyto zkoušky se odesílají na ministerstvo, ale teď už jsem v pohodě, protože to není tak hrozný a zvládnout to prostě jde.

Kromě toho, že se intenzivně vzdělávám, začal mi na podzim loňského roku v hlavě růst nápad. Nějak jsem zatoužila po větším bytě. Takže jsem tak dlouho brouzdala po internetu, až jsem našla něco, co splňovalo, nebo dokonce předčilo, mé představy. Teprve potom jsem se s nápadem svěřila manželovi a dceři. A protože jsem chtěla v novém bytě slavit už Vánoce, stěhovali jsme se k 1. prosinci 2008. Hanička (hurikán) už moc dobře ví, že v novém bytě je i ložnice pro hosty, takže hned, jakmile se rozhodne, je u nás vítána!!!

Stěhování nebyla sice žádná hračka, ale mělo i svá pozitiva, díky nimž jsem to zvládla hravě. Pro mě, jako pro ženskou, která stejně většinu času tráví v kuchyni, byl nejpříjemnější fakt, že jsem si mohla koupit nový sporák a lednici. Lidičky - pokud se k něčemu podobnému chystáte, vřele doporučuji horkovzdušnou troubu s možností programování pečení, opékání atd.... Je to prostě super! 

Jak jsem již nakousla, slavili jsme v novém bytě Vánoce a pro nás  to byly první společně Vánoce v Kanadě, takže poprvé jsme tady kupovali a zdobili stromeček, poprvé jsem tady pekla vánoční cukroví (to mělo takový úspěch, že si ho známí začali objednávat na své narozeninové párty, ale musela jsem odmítnout, protože fakt na to nemám čas). Zkrátka byla pohodička, vlastně pohodu máme pořád, ale jsme teď v novém bytě spokojenější.

Pravda, vyskytl se i menší problém. Už, když jsme se jeli na byt podívat, manžel prohodil něco v tom smyslu, že v té nové čtvrti bydlí nějak moc "černých", což mezi námi vyvolalo menší diskuzi, v níž jsem ho obviňovala z rasismu a jeho poznámky o tom, že to poznám, až budu mít za souseda někoho z nich, jsem prostě ignorovala.

Už několik dní po nastěhování jsem začala poznávat soužití se sousedy. V domě je celkem 6 bytů. V našem domě byly obsazeny tři byty a my jsme se nastěhovali do čtvrtého. Nové byty, zrovna zrekonstruované.  Nádhera. Ale... problém byl se sousedy nad námi. V bytě bylo celkem 6 žen a tři psi. Ty ženy byly jedna rodina - matka, dvě dcery a jejich dospívající dcery. Původem zřejmě z Haiti. Když jsem ani po dvou týdnech nikoho z nich neviděla venčit psy, bylo mi to divné. Navíc pravidelně kolem sedmé hodiny večerní to v bytě ožilo a ještě ve tři hodiny ráno tam nahlas hrála muzika a bylo tam veselo. Dost těžce se nám usínalo. Manžel se snažil několikrát se sousedy domluvit, ale ti mu nikdy neotevřeli. No zkrátím to - protože se v bytech ještě prováděli nějaké dokončovací práce, jednou jsem se dělníků ptala, kdo bydlí nad námi a jak to v bytě vypadá a odpovědí mi byla nepublikovatelná gesta a slova. Prý je byt už po dvou měsících jejich žití tam totálně ydemolován, psi vykonávají svoji potřebu na nových dřevěných parketách a nikdo to po nich neuklízí..... Vyvrcholilo to jednoho dne rvačkou, která se nahoře odehrávala a museli jsme zavolat policii. Poté jsem nepřestala psát stížnosti a manžel neustále telefonoval do kanceláře a ani ne po měsící jsme se dočkali. Sousedi jsou vystěhovaní.

Ale já pořád říkám, že to nebylo dáno jejich barvou pleti, protože na našem patře bydlí také černí a pod námi Indové a všichni to jsou slušní lidé. Takže neměním názor - ať jsou lidé černí, bílí, puntíkovaní nebo proužkovaní, najdou se mezi nimi slušní a také špatní. Teď už je v domě klid a pohodička.

Tak, milé kuchařinky. A teď k hlavnímu tématu těchto stránek - mám spoustu nových receptů, takže je budu postupně vkládat. Těšte se na pečená kuřecí křídla, která nemají chybu. Recept jsem dostala od našeho přítele Naseura (původem z Alžíru), který nějakou dobu provozoval restauraci a skutečně umí skvěle vařit! Očekávám recept na výborný kuskus od spolužačky Sahar (z Palestiny) no a taky jsem pořád něco vyráběla v pekárně, takže je se nač těšit.

Samozřejmě, pokud se i vám v poslední době něco zadařilo, uvařili jste z místních ingrediencí něco mňamózního, tak sem s receptem! Už se těším.

Vaše Ester

20.03.2009 00:19:40
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one