Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.
Když jsem pročítala zpětně některé příspěvky v diskuzi, zaregistrovala jsem také poptávku nejen po českých jídlech, ale jídlech, která jsou typická pro zemi, v níž žijeme.  Pro člověka jako já, který žije v Quebecu, je to jednoduché. Tady totiž nemá vaření nijak velkou tradici a protože je to spíše země imigrantů, narazíte tady na všechna možná jídla. Ale přece jen je něco ryze quebeckého. Opravdu "gurmánský zážitek". Jmenuje se POUTINE.
Určitě se ptáte - co to je ten poutine? Ingredience jsou tři: hranolky, quebecký sýr vyráběný přímo pro poutine a masová omáčka neurčité chuti. To je základní poutine, který dostanete v každé restauraci, v každém rychlém občerstvení. Jí se buď samotný nebo jako příloha k hamburgeru, masu... Shrnuto a podrženo, příliš tučné, chuť nijaká, spousta kalorií a cholesterolu, pro mě naprosto bez fantazie. Jedla jsem jej asi třikrát. Není to špatný, ale není to nic, co bych vyhledávala. Mimochodem - tady v Quebecu se poutine dělá i u McDonald's.

Vložím Vám sem jedno video, na němž poutine uvidíte. Je to přímo z Montrealu. Uvidíte v něm několik druhů poutine. Například i italský. Jo jo. Taky jsem byla překvapená a Italům by určitě vstávali vlasy hrůzou. Je to prostě něco jako u nás v Česku ruské vejce (v Rusku byste ho hledali marně) nebo španělský ptáček (taky ho ve Španělsku neseženete).

Kromě poutine uslyšíte na videu i quebeckou francouzštinu. Upozorňuji dopředu, že to je opravdu francouzština.  Francouzi ale mají problém, aby tomu rozumněli.

Ale už dost povídání.  Představuji vám POUTINE:

 

20.03.2009 14:20:52
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one