Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Léto 2008

Zdravím všechny návštěvníky těchto stránek.

Tak jaro je konečně za mnou a nebylo zrovna dvakrát příjemné. Sedl si na mě nějaký bacil a ne  a ne se pustit. Ale doufám, že teď už je vše zažehnáno a že budeme pokračovat v našem vaření.

I když - co se vaření týče - nemám se za poslední dobu čím chlubit. Celkem jsem rodinku odbývala. Ale ono když se člověk necítí dobře, tak ani do toho vaření není moc chuti. Trošku si to vynahrazuji pečením. Borůvky jsou krásně slaďoučké, takže pravidelně se na stole objevuje bublanina a dokonce i s domácíma jahodama, které mi letos poprvé rostou na balkóně. Mimochodem, moje balkónová zahrádka se může pochlubit kromě jahůdek také rajčaty, kadeřavým salátem, ředkvičkami a hráškem. A samozřejmě čerstvé bylinky. Ty mám snad všechny.

A včera jsem dělala Tiramisu. Kdo má blízko k prodejně Adonis (prodejna s orientálníma potravinama), tak neváhejte, mají Mascarpone jen za 5.99 (půl kila). 

Letošní léto docela nahrává vaření. Tolik dešťů jsem tady ještě nezažila. A humidita samozřejmě nijak neklesá... Taky jak by mohla. Asi nejhorší kombinace je vedro, zataženo, humidita a k tomu déšť. Nechce se mi ani vycházet ven. Ale od příštího pondělí (opravdu až to příští - 7.července) budu muset. Konečně nastupuji do školy a budu se učit francouzštinu. Tak mi, prosím, držte palce.

Do té doby se ale určitě ještě ozvu a přidám nějaký receptík.

P.S. Z pekárny jsou výborné kynuté knedlíky. Zkoušela jsem borůvkové i jahodové. MŇAM!!!!!!!

Vaše Ester

 

 

29.06.2008 02:51:42
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one