Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Jaro 2008

Jaro 2008 - obrázek

Jaro 2008 - obrázek

Podle kalendáře se blíží jaro, tady v Kanadě už jsme si dokonce v neděli přesunuli hodiny na letní čas, za necelé dva týdny jsou tady Velikonoce, svátky jara, ale ať se na mě nikdo nezlobí, jarní nálada na mě ne a ne přijít. O víkendu, kdy se posunoval čas na letní, zasáhla Montreal sněhová bouře. Vítr přesahoval rychlost 100 km v hod. a připadlo téměř půl metru nového sněhu. Vítr si skutečně se sněhem pohrál, jak mohl. Když jsme přišli v neděli ráno na parkoviště, měli jsme pocit, že jsme oslepli. Bílo. Bílo, bílo, bílo. Představte si obří bublaninu posypanou cukrem. Ale opravdu obří. Tak to bylo naše parkoviště. Dívala jsem se na tu nadílku a doufala jsem, že si manžel zapamatoval, ve kterých místech asi tak nechal předešlého dne naše autíčko. Který z těch kopečků si zaslouží naši pozornost? Kde máme začít hrabat??? Kdepak se asi objeví naše třešinka??????

 

Paměť mého chotě je skutečně obdivuhodná a my hned napoprvé asi po pěti minutách odhazování sněhu zahlédli kousek tmavěmodré barvy. Ano, to je naše autíčko! Prohrabali jsme se k němu, ještě chvíli jsme pak zápasili s vyjetím stejně jako několik dalších motoristů. Se svým vanem ve sněhové nadílce uvízla taky sympatická arabka, která ještě do kvílení protáčejících se kol musela v autě poslouchat plačící koncert svých dvou malých dětí přikurtovaných v dětských sedačkách. S dcerou jsme neváhaly, nechaly manžela protáčet kola našeho auta a pustili se do tlačení auta bezradné matky. Dílo se zdařilo, odměnila nás vděčným úsměvem a my jsme se vrátily k tlačení našeho vozítka.

Nebudu to protahovat, prostě asi za hodinku jsme už byli na cestě na nákup. Rodinka neumře hlady.  I když to je hodně nadnesené. Velký nákup jsem už udělala v pátek, ovšem chybělo mi tolik "důležitých" věci, které jsem prostě musela jet koupit. Mezi nimi i droždí. No uznejte, že bez toho je domácnost totálně ochromena!!! A taky želatinová vajíčka na ozdobu dortíků. A čokoládová vajíčka. (Přípravy na Velikonoce nenechávám na poslední chvíli.) No a taky med. Jak jsem teď byla nějaká nachlazená, spotřeba vzrostla na kg medu za týden.  A málem bych zapomněla na to nejdůležitější - došel mi lak na vlasy. Tak to jsou důvody, proč se na nákup prostě muselo.

Ovšem nelitovala jsem. Představte si, že jsem poprvé sehnala chlebovou mouku!!! Je to Robin Hood Best for Bread Flour - Homestyle White. KONEČNĚ. Ještě tentýž večer jsme si doma pochutnávali na dobrém chlebíčku a už jsem zapomněla na tu zimu venku. Zatáhla jsem žaluzie a zima neexistovala. Aspoň na chvilku.

A nesmím zapomenout na malé "provokatéry". Zatímco u nás řádí ladovská zima, moji rodiče se večer připojili na Skype a poslali mi fotky, které odpoledne nafotili na zahradě. Sedí si v trávě, kolem nich sněženky, sluníčko svítí....no prostě jarní idylka.  Druhým provokatérem byla Hanička hurikán z Floridy. Jako každý večer jsme si přes Skype sdělovaly, co kdo ten den vařil. U Haničky se grilovalo na zahradě... Ale jinak prý mají zimu! Hanička chodí v dlouhém rukávu!!!  (To vlastně není až takový rozdíl. Můj kožíšek má taky dlouhý rukáv

Až se člověku zastesklo po jarním počasí. Tady v Montrealu totiž existují jen dvě roční období - zima a léto. Jaro přichází většinou ve středu. Ani to nezaregistrujete. A pak už je jen léto... Ale do toho je ještě daleko. To ještě pekárně nadělá hodně těsta a upeče hodně chlebíčků... Ale díky rodičům a Haničce mám i já své soukromé jaro 2008.

11.03.2008 16:03:12
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one