Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Velikonoční pozdrav z Čech

Tak jsem si řekla, že o těchto Velikonocích upeču tady v Kanadě perníčky. Velikonoční perníčky.  Časem jsem však zjistila, že to nebude jen tak. Prvním problémem se staly formičky. Už několik týdnů jsem procházela různé obchody a sháněla vykrajovátka použitelná na Velikonoce. V regálech jsem samozřejmě nacházela medvídky, vánoční stromečky, kapříky...ale třeba obyčejné vajíčko vůbec. O zajíčkovi ani nemluvím. Nakonec se mi přece jen poštěstilo. V obchodě s názvem Winners se krčila krabička s desti formičkami určenými právě na Velikonoce. Jak by se nekrčila. Kdo by tady taky pekl...  Nakonec jsem se se svým problémem svěřila Haničce z Floridy. Ta neváhala, sedla do auta a začala pro mě formičky shnánět. Nejenže sehnala, ale ještě se stihla připlést k dopravní nehodě... Hani, moc mě to mrzí. Ale jsem šťastná. Šťastná, že jsi v pořádku, že jsi zdravá. Prostě jsem šťastná, že jsi!!!

Dalším problémem se ukázalo být koření. V každém receptu, na který jsem narazila, bylo v ingrediencích napsáno: perníkové koření. Jo, to bych musela být v Česku. Jednoduše bych zajela do supermarketu, našla přihrádky s kořením a bylo by to. Mohla bych se dát do pečení. Tady jsem musela začít pátrat, co vlastně perníkové koření obsahuje.  Podařilo se a mě čekala další etapa. Sehnat všechna koření. Také se podařilo. Těsto je připraveno a čeká na pečení.

Chtěla bych proto touto cestou poděkovat všem, kteří se se mnou na e-mailu i na stránkách  podělili o své zkušenosti, poradili, prostě přispěli svoji trochou do mlýna.

Paní Vladimíra Gajdošová nejen poradila, ale také napsala moc milé řádky.  Reagovala jimi na mé poděkování a pozdrav ze zasněžené Kanady. Takový pozdrav jí v polovině března zněl exoticky: "To proto, protože nám v tu dobu na zahradě kvetla meruňka, kvetou bledulky, ladoňky, fialky, kvete zlatý déšť. Ale jak je to s životem i s přírodou v současných dnech jsou chumelenice, rána okolo O a na víkend hlásí ranní teploty pod bodem mrazu. " , píše paní Gajdošová. Přidala velmi pěkné povídání o jejich centru, kde se scházejí. A na tento víkend každý připravil něco Velikonočního. Paní Gajdošová perníčky. A i my se teď můžeme pokochat krásou, kterou umí vytvořit šikovné české ruce. Ty moje určitě tak krásné nebudou.

Tak ještě jednou

 

     VESELÉ   VELIKONOCE  !!!!

 

perníčky 001.jpg
perníčky 002.jpg
21.03.2008 04:40:26
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one