Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Jak přiblížit tradici českých Velikonoc dětem na Floridě

Velikonoce jsou za dveřmi, doma v Česku už jsou jistě domácnosti vyzdobené větvičkami kočiček a narcisků, o víkendu se budou zdobit zdobit vajíčka, péct mazance a jidáše, chlapci upletou pomlázky (nebo navštíví nejbližší stánek na tržnici a pomlázku zakoupí) v pondělí se vyrazí na koledu.

My tady za oceánem budeme tyto svátky prožívat jinak, ale české tradice si jistě připomeneme. I v naše domácnosti dostanou ten správný sváteční nádech, v kuchyni provoní vůně pečiva a vajíčka určitě také nebudou chybět. U nás ale vajíčka schovává po zahradě zajíček (tady v Montrealu je pro děti rozhazuje po ledě).

Hanička "hurikán" je v každodenním styku s dětmi v jedné z floridských škol. A nejen to. Měla při svých toulkách po obchodech to štěstí, že narazila na pečící formu beránka. Proto neváhala a neupekla beránka jen pro své nejbližší doma, aby zdobil sváteční stůl, ale jednoho připravila i dětem do školy, kde už je v těchto chvílích vystaven i s patřičným povídáním o tradici českých Velikonoc. A my se díky jejím fotografiím na něj můžeme také podívat.

Hani, za všechny Čechy žijící v zahraničí ti moc a moc děkuji. Beránek je nádherný a já osobně jen tiše závidím. Tak ať se dětem líbí!

 

VESELÉ    VELIKONOCE   ! ! !

Easter 2008 002.JPG
Easter 2008 003.JPG
Easter 2008 004.JPG
19.03.2008 07:40:25
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one