Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Český chléb

Český chléb

Český chléb

Tak vážení, to je on. Náš český chlebíček. Když jsem tady psala článek s názvem  Něco tak obyčejného ... (najdete ho v rubrice receptů Pečivo) a živě se mi vybavovaly vzpomínky na náš chleba, hned jsem zavolala dceři, která je zrovna u babičky v jedné moravské vísce, aby byla tak hodná a vyfotila mi ho. Pravda,  nejdřív byla hodně překvapená, proč chci vyfotit zrovna chleba. Ale lidičky, řekněte, není to božský pohled? I když vlastně nejde o chléb český, ale moravský, je to prostě ten náš. A na těchto stránkách má své místo.

Já už se tady v Kanadě o něco podobného pokoušela, ale výsledek nebyl zrovna vhodný k publikování. Daří se mi hlavně housky, rohlíky a banketky. Takže tímto tady můžeme odstartovat malou soutěž o nejlepší recept na český chléb pečený mimo naší vlast. Samozřejmě s fotografií, pokud možno. Máte-li ten svůj recept, podle kterého u vás doma pečete, podělte se o něj s námi.

Zdraví Ester z Montrealu

04.10.2007 20:52:08
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one