Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.
Karlovarsky knedlik - Carlsbad dumpling
Karlovarsky knedlik - Carlsbad dumpling
Kruti stehna s omackou - Turkey leg with sauce
Kruti stehna s omackou - Turkey leg with sauce
Kure na zampionech
Kure na zampionech
No tak abyste videli, ze jsem nezahalela.... Ale neni toho moc na chlubeni. Sice varim a pecu porad, ale nestiham fotit :D
Mrizkove kolacky

Mrizkove kolacky

Konecne jsem se dockala mrizkovaciho valecku, tak jsem ho pouzivala, na co se dalo
Vážení a milí.

Vím, že toto jsou stránky o vaření, ale taky vím, že jsou to stránky pro české kuchařky, které žijí v zahraničí. Proto sem chci dát právě tuto píseň. Píseň, kterou všichni moc dobře známe, ale její význam nám doopravdy dojde ve chvíli, kdy žijeme daleko od domova. Jistě mi dáte za pravdu, že pokud jste tuto píseň zaslechli, když jste ještě žili v Česku, skoro nic vám neříkala. Maximálně jste byli nuceni uvědomit si místo, kde se právě nacházíte a popřemýšlet, jestli náhodou nemáte vstát. Ale když tuto píseň, českou hymnu, slyšíte tisíce kilometrů od své vlasti, dáte mi za pravdu, že oči zvlhnou a najednou si uvědomíte: to je naše hymna. To je můj domov...

 

Nevešlo se všechno do jedné galerie a tak tadz je pokračování...
Chlebíček

Chlebíček

Tento je moc dobrý a nejpodobnější tomu našemu českému...
Skotské vejce

Skotské vejce

Výborný recept při velkonočním přebytku vařených vajíček
Skotské vejce

Skotské vejce

Skotské vejce rozkrojené
Ještě jednou chlebíček

Ještě jednou chlebíček

Pečený losos

Pečený losos

Velice chuté jídlo a snadná příprava
Velikonoční jidáše

Velikonoční jidáše

Zapečená drůbeží játra

Zapečená drůbeží játra

Vepřové panenky

Vepřové panenky

S tímto receptem budu mít největší problém, už si nepamatuji, jak jsem to jídlo připravovala
Vepřové panenky

Vepřové panenky

Díky této fotografii vím, že jsem ještě přidala orestovanou zeleninu
Chilli con carne

Chilli con carne

To už je starý známý recept, připravovala jsem ho i v Česku
Zdravím po delší odmlce všechny návštěvníky našich stránek a omlouvám se, že jsem tak dlouho nedala žádný recept. Nebudu se na nic vymlouvat, ale bylo toho v poslední době opravdu dost. Zatím si sem dám aspoň fotky jídel, na jejichž recepty se můžete těšit. Já si podle těch fotografií musím vzpomenout, jak jsem který pokrm vlastně připravovala, jestli byl dobrý a stojí vůbec za zveřejnění .Ovšem na většinu si určitě vzpomenu. Když tak mi pomůže dcera. Té slouží paměť lépe než mě.

 

Pečené brambory s jogurtovou zálivkou

Pečené brambory s jogurtovou zálivkou

Příprava pečených brambor
Suky

Suky

Tak k tomuto obrázku není nutný recept. Jsou to suky upečené z klasického rohlíkového těsta.
Pečené brambory s jogurtovou zálivkou

Pečené brambory s jogurtovou zálivkou

Brambory na talíři
Ořechové kostky

Ořechové kostky

Tak toto byl pokus, který vám rozhodně nedoporučuji. Moučník se směsi ořechů, ovšem bylo to na můj vkus velmi tvrdé
Vzpomínka na Velikonoce

Vzpomínka na Velikonoce

Tak takto dopadly naše první perníčky pečené v Kanadě.
Bagety

Bagety

Velice dobré bagety. Určitě sem dám recept. Moc dobře se hodí třeba na ponorku
Bagety

Bagety

Ještě jednou bagety
Vánočka pečené před Velikonocemi

Vánočka pečené před Velikonocemi

Poprvé v životě jsem vyzkoušela vánočku. Ovšem základnu musela plést dcera. Ja prostě pletení ze čtyř copů nezvládla...
Vánočka

Vánočka

Vánočka pocukrovaná
Medvídci

Medvídci

Normální kynuté těsto, vykrojení medvídci, na bříško lžička vanilkového pudinku a nahoru půlka kompotované meruňky

Tak jsem si řekla, že o těchto Velikonocích upeču tady v Kanadě perníčky. Velikonoční perníčky.  Časem jsem však zjistila, že to nebude jen tak. Prvním problémem se staly formičky. Už několik týdnů jsem procházela různé obchody a sháněla vykrajovátka použitelná na Velikonoce. V regálech jsem samozřejmě nacházela medvídky, vánoční stromečky, kapříky...ale třeba obyčejné vajíčko vůbec. O zajíčkovi ani nemluvím. Nakonec se mi přece jen poštěstilo. V obchodě s názvem Winners se krčila krabička s desti formičkami určenými právě na Velikonoce. Jak by se nekrčila. Kdo by tady taky pekl...  Nakonec jsem se se svým problémem svěřila Haničce z Floridy. Ta neváhala, sedla do auta a začala pro mě formičky shnánět. Nejenže sehnala, ale ještě se stihla připlést k dopravní nehodě... Hani, moc mě to mrzí. Ale jsem šťastná. Šťastná, že jsi v pořádku, že jsi zdravá. Prostě jsem šťastná, že jsi!!!

Dalším problémem se ukázalo být koření. V každém receptu, na který jsem narazila, bylo v ingrediencích napsáno: perníkové koření. Jo, to bych musela být v Česku. Jednoduše bych zajela do supermarketu, našla přihrádky s kořením a bylo by to. Mohla bych se dát do pečení. Tady jsem musela začít pátrat, co vlastně perníkové koření obsahuje.  Podařilo se a mě čekala další etapa. Sehnat všechna koření. Také se podařilo. Těsto je připraveno a čeká na pečení.

Chtěla bych proto touto cestou poděkovat všem, kteří se se mnou na e-mailu i na stránkách  podělili o své zkušenosti, poradili, prostě přispěli svoji trochou do mlýna.

Paní Vladimíra Gajdošová nejen poradila, ale také napsala moc milé řádky.  Reagovala jimi na mé poděkování a pozdrav ze zasněžené Kanady. Takový pozdrav jí v polovině března zněl exoticky: "To proto, protože nám v tu dobu na zahradě kvetla meruňka, kvetou bledulky, ladoňky, fialky, kvete zlatý déšť. Ale jak je to s životem i s přírodou v současných dnech jsou chumelenice, rána okolo O a na víkend hlásí ranní teploty pod bodem mrazu. " , píše paní Gajdošová. Přidala velmi pěkné povídání o jejich centru, kde se scházejí. A na tento víkend každý připravil něco Velikonočního. Paní Gajdošová perníčky. A i my se teď můžeme pokochat krásou, kterou umí vytvořit šikovné české ruce. Ty moje určitě tak krásné nebudou.

Tak ještě jednou

 

     VESELÉ   VELIKONOCE  !!!!

 

perníčky 001.jpg
perníčky 002.jpg

Velikonoce jsou za dveřmi, doma v Česku už jsou jistě domácnosti vyzdobené větvičkami kočiček a narcisků, o víkendu se budou zdobit zdobit vajíčka, péct mazance a jidáše, chlapci upletou pomlázky (nebo navštíví nejbližší stánek na tržnici a pomlázku zakoupí) v pondělí se vyrazí na koledu.

My tady za oceánem budeme tyto svátky prožívat jinak, ale české tradice si jistě připomeneme. I v naše domácnosti dostanou ten správný sváteční nádech, v kuchyni provoní vůně pečiva a vajíčka určitě také nebudou chybět. U nás ale vajíčka schovává po zahradě zajíček (tady v Montrealu je pro děti rozhazuje po ledě).

Hanička "hurikán" je v každodenním styku s dětmi v jedné z floridských škol. A nejen to. Měla při svých toulkách po obchodech to štěstí, že narazila na pečící formu beránka. Proto neváhala a neupekla beránka jen pro své nejbližší doma, aby zdobil sváteční stůl, ale jednoho připravila i dětem do školy, kde už je v těchto chvílích vystaven i s patřičným povídáním o tradici českých Velikonoc. A my se díky jejím fotografiím na něj můžeme také podívat.

Hani, za všechny Čechy žijící v zahraničí ti moc a moc děkuji. Beránek je nádherný a já osobně jen tiše závidím. Tak ať se dětem líbí!

 

VESELÉ    VELIKONOCE   ! ! !

Easter 2008 002.JPG
Easter 2008 003.JPG
Easter 2008 004.JPG
Jako každý rok i letos se na celém světě slavil 14. února svátek všech zamilovaných - Valentýn.  Snad každá z nás dostala tradičně kytičku, přáníčko a nějakou tu drobnost. Nezáleží na ceně dárku, ale na tom, jestli je dáván z lásky. Z opravdové lásky.  Naše kuchařka a pekařka Hanička z Floridy upekla své lásce české housky. Když jsem se dívala na fotku těch housek, není pochyb, že do jejich pletení dala všechnu svoji lásku. A co naopak dostala? No dámy, o tom se nám většinou může v únoru opravdu jen zdát. Alespoň tady u nás v Kanadě určitě. Hanička si v únoru pochutnávala na dobrých, sladkých třešinkách!!! Máte taky chuť? Hanička se s námi ráda podělí....
Valentýn na Floridě

Valentýn na Floridě

A ještě jednou Valentýn od Haničky

A ještě jednou Valentýn od Haničky

Přestože u nás děláme převážně tvarohovou bábovku (Bábovka Philadelphia), i tato sklidila úspěch. Bála jsem se, že bude moc suchá a to u nás nikdo nemá rád, ale výsledek mě překvapil. Recept na tuto bábovku je všude, je už dá se říci chronicky známá, ale zařadím ji i na tyto stránky. Určitě stojí za to ji vyzkoušet.
Kokosová bábovka

Kokosová bábovka

Bábovka na talíři. Dlouho tam nevydržela.....
Kokosová bábovka

Kokosová bábovka

Tady byla ještě celá.....
Tak přidávám fotografie vepřových kotlet, které jsem dnes dělala. Ještě zavzpomínám, co všechno jsem tam dala, jak jsem to naložila a vhodím sem i recept......

Samozřejmě se takto nemusí upravovat jen kotlety, lze tento recept aplikovat na jakékoliv maso.

Naložené kotlety

Naložené kotlety

Tak takhle čekaly kotlety do dalšího dne na zapečení....
Kotlety na talíři

Kotlety na talíři

A tady už je výsledek.... Bylo to mooooooc dobré.
Hani, poslu ti sem fotky te panenky. Mam to v albu na netu a ted jsem si stahla zpatky jen jednu fotku, ale hned zitra sem dam dalsi.....
Panenka na taliri

Panenka na taliri

Panenka - vysledek

Panenka - vysledek

Takto vypadala panenka po vytazeni z trouby.
1
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one