Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.
Začínáte s pekárnou? Přivezli jste si ji domů, neradi čtete návody a chcete co nejrychleji začít péct? Tak tady je pro vás několik rad do začátku:
  1. Vyjměte z pekárny pečící nádobu a vymyjte ji vodou se saponátem.
  2. Doporučuje se před prvním použitím pekárnu tzv. na pár minut vypálit, tak máte-li na pekárně program samostatného pečení, nastavte ho na 15 minut. U mé pekárny tento program není, tak jsem nevypalovala.
  3. Pekárna je připravena k pečení. Je nutné při pečení dodržovat hlavní zásadu vkládání ingrediencí do nádoby: jako první dáváme veškeré tekutiny, poté veškeré sypké ingredience a nakonec droždí. Pro droždí uděláme uprostřed mouky malý důlek, do něj vsypeme droždí a mírně přehrneme moukou. DBEJTE NA TO, ABY SPOLU NEPŘIŠLO DO STYKU DROŽDÍ SE SOLÍ!!!
  4. Veškeré vkládané ingredience by měly mít pokojovou teplotu (některé pekárny mají už automaticky před započetím zpracovávání předehřev)
  5. Je nutné si také uvědomit, že těsto se v pekárně zpracovává při větší vlhkosti, než jste byli zvyklí při ručním hnětení, a proto je nutné zvýšit poměr sypkých ingrediencí (mouky). Ze začátku doporučuji péct podle již osvědčených receptů od jiných pekařek.
  6. Chcete-li kontrolovat průběh hnětení a pečení, lze sledovat proces v pekárně malým okénkem. Otevřete-li víko v průběhu hnětení, nijak zvlášť těstu neuškodíte, ale rozhodně by se nemělo víko otevírat v průběhu pečení.
  7. Pečete-li například celozrnný chléb nebo přidáváte rozinky, sušené ovoce, apod., tyto ingredience přidávejte až po zvukovém signálu, který se ozve přibližně 30 minut před koncem hnětení.
11.02.2008 14:53:06
Zdravi
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one