Vítáme vás na stránkách pro české kuchařinky a kuchtíky vařící po celém světě.

Domácí pekárna

Tak konečně se dočkám. Už druhý rok tady v Kanadě marně koukám po domácí pekárně. Všude na netu na ni slyším samou chválu a tady v obchodech na ni ne a ne narazit. Jaké bylo moje překvapení, když jsem ji konečně zahlédla minulý týden na našich pultech. Hlavně to tedy byla obrovská radost. No a zítra už si ji jdu koupit.

Tím pádem zakládám i tuto rubriku a uvítám jakékoliv rady, recepty, návody, nápady, prostě všechno....  Takže kuchařinky, jdeme na to!!!

 

Milé kuchařinky, sice toto video nemá nic společného s domácí pekárnou, ale je to klasické pečení chleba a proto si myslím, že tady své místo má. Takže zapněte pekárničku a koukněte se, o kolik to máte dnes jednodušší....

 

pekarna.jpg

Také dnes jsem nenechala pekárnu zahálet. Hned ráno jsem dala do pekárničky připravit těsto na rohlíky. K obědu byl bramborový guláš, tak jsem naplánovala jako přílohu český rohlík.  Rohlíky se povedly, jsou přesně jako ty české. Jenom se po nich zaprášilo. Ani doma nikdo neremcal, že je k obědu obyčejný bramborový guláš. Ty rohlíky ho postavily do úplně jiné roviny.

No a potom jsem se ještě rozhodla vyzkoušet česnekové trojúhelníčky. V receptu bylo použito polévkové koření, já jsem jen smíchala máslo, sůl, spoustu česneku a přisypala jsem italské koření. Musím také pochválit. Barometrem jsou mí strávníci doma a oba si to pochvalují. Tak ještě přidávám fotečky a zítra už konečně začnu s dodáváním receptů, abych je tady měla pěkně pohromadě.

Rohlíky

Rohlíky

Myslím, že ty nepotřebují žádný komentář.
Rohlíky

Rohlíky

Česnekové trojúhelníčky po upečení

Česnekové trojúhelníčky po upečení

Bála jsem se, že nepůjdou od sebe a budou nevzhledné
Česnekové trojúhelníčky na talíři

Česnekové trojúhelníčky na talíři

Nakonec jsem byla překvapená, jak lehce to šlo.
Česnekové trojúhelníčky

Česnekové trojúhelníčky

Ještě jsem to zkusila vyfotit bez blesku.....
Samozřejmě nemohlo o víkendu zůstat jen u jednoho výtvoru, pekárnu jsem chtěla otestovat po všech stránkách a vyzkoušet co nejvíce programů.

Druhým výtvorem byl mazanec. Ten se bohužel nepovedl. Striktně jsem se držela receptu a chtělo to víc droždí a více tekutin. Takže výsledek byl nepoživatelný, nevzhledný a skončil v koši.....

Třetím pokusem byl toastový chléb.  Tam jsem již přidala více tekutiny a podařil se.

Poté jsem vyzkoušela, jak pekárna připraví kynuté těsto a pustila jsem se do makového závinu.  Byla jsem překvapena, těsto bylo perfektní, krásně se s ním pracovalo. Jen se mi zdálo, že mám málo makové nádivky, tak jsem do jednoho závinu dala makovou nádivku a do druhého povidla. Záviny byly větší než plech, tak jsem je stočila do kola a dala péct. tak. Makový dopadl vzhledově i chuťově suprově, u povidlového trochu vytekla náplň do středu, ale chuťově byl taky výborný. Tentokrát jsem dala méně mouky, než bylo uvedeno v receptu a více mléka.

No a neděli jsem zakončila s receptem, který byl součástí návodu na používání pekárny - Italský česnekový chléb s bylinkama. Jak jsem ho dala péct, znovu jsem pročítala recept a přemýšlela, proč je v názvu "česnekový", když v ingrediencích česnek obsažen není... zřejmě zapomněli a mě to došlo pozdě. Také jsem neměla čerstvou petržel, takže ta chybí. Chlebík se dopekl, ale zatím jsme jej neochutnali...

Samozřejmě nejsem vševědoucí a veškeré recepty jsem si našla na www.dama.cz (tyto stránky najdete i v odkazech v pravém sloupci). 

No a tím pro mě končí neděle a už jdu přemýšlet, co v pekárně připravím v dalším týdnu.

Toastový chléb

Toastový chléb

Toastový chlebík se povedl.
Toastový chléb

Toastový chléb

Ještě jeden pohled....
Makový závin

Makový závin

No a tady už jsou zmíněné záviny...
Makový závin

Makový závin

Samostatně jsem stihla vyfotit jen makový závin. Povidlový již byl minulostí.....
Makový závin

Makový závin

A ještě pohled na rozkrojený závin
Italský česnekový chléb

Italský česnekový chléb

A tady je poslední výtvor - italský česnekový chléb

Tak už je to tady. Do naší domácnosti přibyl nový člen - domácí pekárna Black&Decker All-In-One, model B2200. Samozřejmě jsem v tom prvotním nadšení, když jsem pekárnu vybalovala a připravovala na první pečení, tak jsem ji zapomněla vyfotit, ale nebojte, brzy to napravím. Hlavní věc, že pekárnička je doma a to bych nebyla já, abych ji hned neodzkoušela. Ano, první chlebíček je na světě. Protože já mám moc ráda celozrnné pečivo, první chlebík musel být celozrnný. Zrovna tady sedím a dívám se na něj. Ještě chládne a nenakrojila jsem ho, ale už jsem ho vyfotila.

V průběhu pečení se mnou byla na Skype Hanička z Floridy, takže to prožívala se mnou. Chudinka. Hlásila jsem jí pravidelně čas, který zbývá do dopečení a hned, jak se chlebíček upekl, tak jsem ho vyfotila a hned jí fotku poslala. Nakonec byla i svědkem toho, jak jsme si otevřeli na oslavu víno a zapili první výtvor z naší pekárny. Takže se teď se svou radostí podělím i s vámi...

První chlebíček

První chlebíček

Po otevření pekárny
První chlebíček

První chlebíček

Náš první chlebíček je hotov.....
První chlebíček

První chlebíček

Takhle jsem se na něj dívala, zatímco jsem telefonovala na Skype s Haničkou
První chlebíček po rozrkojení

První chlebíček po rozrkojení

A když konečně vychladl, mohli jsem ochutnat. Mňam, nedá se popsat, jak byl dobrý!!!!!!!!
Tak vážení, tady je nádherná inspirace pro všechny, kteří nevlastní domácí pekárnu a přece touží po dobrém českém chlebíku nebo rohlících. Rozhodně stojí za to tyto stránky navštívit. Dobré recepty doplněné spoustou fotografií...
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
Nádherné perníčky, které umí vytvořit jen šikovné české ruce
Opravdu vše, co potřebujete vědět o domácích pekárnách, pečení, recepty, rady, postupy....
Pojďte si jen tak popovídat... Forum nejen o vaření
Dadalova kuchařka pro všední den i svátek
Ukázkový odkaz

Vaříte ve své nové zemi česká jídla?

Ano, zřídka (5435 | 25%)
Ne, nikdy (5456 | 25%)
Google
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one